DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ KALP RİTİM BOZUKLUKLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (RİTİM)


DEU Kalp Ritim Bozuklukları Merkezi, ülkemizde aritmi tedavilerinin ve eğitiminin yaygınlaştırılması amacıyla Prof. Dr. Emin Evren Özcan tarafından kurulmuştur. Avrupa standartlarındaki modern altyapısı ile alanında lider bir üçüncü basamak sağlık merkezidir. Avrupa Kalp Ritmi Derneği diplomalı öğretim üyelerimiz, en karmaşık aritmileri tedavi etmek için en son teknolojiyi ve tesisleri kullanmaktadır. Bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz, tüm hastalarımıza kapsamlı ve şefkatli bir bakım sağlamaya kararlıdır.

Tecrübe: Merkezimiz Türkiye'deki en yüksek hacimli merkezlerden biridir. Uzun yıllardır Ege bölgesi’nin en çok aritmi ablasyon tedavisi uygulanan merkezidir. 24 saat hizmet sunan Aritmi Merkezi tüm Ege bölgesinden acil ritm bozukluklarına ablasyon uygulanan tek merkezdir. Son derece uzmanlaşmış, Avrupa Kalp Ritmi Derneği diplomalı doktorlarımız her yıl 500'den fazla ablasyon ve 250'den fazla kalp pili, kardiyak cihaz implantasyonu gerçekleştirmektedir. Merkez, 2021 yılında Uluslararası Cryo-balon Ablasyon Referans Merkezi Sertifikasını almıştır.

Teknoloji: Yakın zamanda yenilenen kardiyak elektrofizyoloji laboratuvarı dünyadaki en son teknolojileri içermektedir. Her türlü aritmi, son teknoloji elektrofizyoloji laboratuvarında tedavi edilmektedir. En gelişmiş haritalama sistemleri ve ablasyon tedavileri kullanılmaktadır. Hastalarımız için en yeni kalp pili ve kardiyoverter defibrilatör (ICD) cihazlarının tümü kullanılmaktadır.

Hasta güvenliği ve konforu: Merkez, Türkiye'den ve yurtdışından çok sayıda hastaya kişiselleştirilmiş tedavi olanakları sunmaktadır. Kliniğimizde özel pandemi korunma önlemleri uygulanmaktadır. Hastalarımız tek kişilik özel odalarda rahat bir yatış geçirmektedirler.

Eğitim: Uygulama ve Araştırma Merkezimiz dünyanın her yerinden eğitim almak isteyen hekim ve bilim insanlarını bir araya getirmektedir. Merkezde uluslararası bilimsel araştırmalar yapılmakta, yeni tedavi ve eğitim teknolojileri geliştirilmektedir.

ARİTMİ EKİBİMİZ

Öğr.Gör. Uzm. Dr. Yiğit Yılancıoğlu
Cevap:
Elektrofizyolojik Çalışma
 • Çarpıntı
 • Çarpıntı Tanısı
 • Ritim Bozuklukları / Aritmi Tedavisi
Ablasyon
 • Ablasyon Tedavisi
 • Radyofrekans katater ablasyonu (Yakarak Ablasyon)
 • Kriyobalon ablasyon (Dondurarak Ablasyon)
 • Dondurma ile ablasyon
 • Atriyal fibrilasyon ablasyonu, atriyal fibrilasyon tedavisi
 • Supraventriküler taşikardi tedavisi (SVT ablasyonu)
 • Wolf Parkinson White tedavisi(WPW)
 • Ventriküler taşikardi tedavisi
 • VT Ablasyonu
Kalp Pili
 • Kalp pili takılması
 • Kalp pili kontrolü
 • Kalp yetersizliğine kalp pili tedavisi,CRT
 • Şoklayıcı kalp pili, ICD
 • MR uyumlu kalp pili
 • Kablosuz kalp pili
 • Kalp pili- Aritmi Polikliniği
Ritim
 • Akut aritmi tedavisi
 • Holter taktırma
 • 24 saat ritim kaydı
 • Event recorder (olay kaydedici)
 • Ritim düzenleyici ilaç
Senkop (Bayılma)
 • Senkop (Bayılma) Tedavisi
 • Tilt table testi (eğik masa testi)
Kalıtımsal Ritim Bozuklukları
 • Genetik kalp hastalıkları tedavisi
 • Brugada sendromu tedavisi
 • Doğumsal kalp hastalıklarında ritm bozukluğu tedavisi
Ani Kardiyak Ölüm
 • Ani kardiyak ölüm tedavisi
 • Elektrofizyolojik Çalışma
 • İmplante edilebilir kardiyak defibrilatör(İKD,ICD)

Renal denervasyon (Hipertansiyon ablasyonu)

İnme Felç önleme tedavileri ve Sol atriyal appendiks kapatma uygulamaları

Cevap: En başarılı ablasyon yönteminin hangisinin olduğuna ablasyon uygulan aritmi doktoru karar verecektir. Ritm bozukluklarının türüne göre uygulanan yöntemler ve başarı oranları değişmektedir. Yakarak veya dondurarak ablasyon soruları sıklıkla hastalar tarafından merak edilmekte ve en başarılı ablasyon yönteminin hangisi olduğu sıklıkla sorulmaktadır. Ablasyon konusunda deneyimli hekiminiz uygun tedavi yöntemini sizinle paylaşacaktır. Internetten elde edilen bilgilerin kafa karışıklığı yaratabileceğini unutmayınız. Aritmi Ablasyon doktoru tecrübesi uygun tedavinin seçilmesi açısından önemlidir. Ablasyon başarısını belirleyen bir diğer husus teknik altyapıdır. Avrupa standartlarında altyapıya sahip İzmir Aritmi merkezi mizde hekimlerimiz yurtdışında kullandıkları en son teknolojileri, hastalarımız için de kullanma ayrıcalığına sahiptir.
Cevap: En iyi kalp pili diye bir şey yoktur. Kalp pili bir tedavi yöntemidir. Farklı kalp rahatsızlıkları için farklı kalp pilleri tedavileri , şok cihazları, kalp yetmezliği pilleri gerekmektedir. İnternetten elde edilen bilgilerin kafa karışıklığı yaratabileceğini unutmayınız. Aritmi kalp pili doktoru tecrübesi uygun tedavinin seçilmesi açısından önemlidir. Kalp pili tedavi başarısını belirleyen bir diğer husus teknik altyapıdır. Avrupa standartlarında altyapıya sahip İzmir Aritmi merkezi mizde hekimlerimiz yurtdışında kullandıkları en son teknolojileri, hastalarımız için de kullanma ayrıcalığına sahiptir.
Cevap: İşlem başarısı için bu alanda özel eğitim almış deneyimli bir ekip ve yüksek teknolojik alt yapı gereklidir. Dokuz Eylül Üniversitesi Aritimi Merkezi, Avrupa Ritim Birliği Diplomasına sahip profesyonel ekip öncülüğünde hizmet vermektedir.
Cevap:

Bir pompa gibi çalışan kalbimizin sürekli ve düzenli çalışmasını sağlayan bir elektrik sistemi vardır. Sağ kulakçıkta yer alan ana merkezden (sinüs düğümü) çıkan uyarılar, kalp içerisinde yer alan özelleşmiş kas hücreleri ile tüm kalbe yayılır ve kalbin kasılması sağlanır. Sağlıklı bir kalpte bu elektriksel döngü bir ömür boyunca her kalp atışında tekrarlanır.

Yukarıda bahsettiğimiz özelleşmiş hücreler pompanın içindeki elektrik kabloları gibidir fakat gözle görülmezler. Bir kısmı elektriksel uyarıların oluşturulmasından, bir kısmı ise iletilmesinden sorumludur. Bu düzen içerisinde meydana gelen aksamalar, kalbin düzensiz çalışmasına, ritim bozukluklarına neden olur. Kalp ritim bozukluklarının birçok çeşidi olmakla beraber, hastaların anlayabileceği dilde kabaca iki gruba ayrılabilir:

 1. Kalbin ana merkezinden uyarı çıkmasının yavaşladığı veya kalbin içerisindeki elektrik kablolarında iletinin yavaşladığı veya durduğu hastalıklarda, doğal olarak kalp atışları da yavaşlar, hatta durabilir. Bu durumdaki hastalara, kalbi dışarıdan uyarmak için kalp pili takılması gerekebilir.
 2. Diğer grup ritim bozuklarında ise kalp gerektiğinden daha hızlı çalışır. Elektrik sisteminde meydana gelen bozulmalar kısa devrelere neden olarak taşikardi dediğimiz hızlı kalp atışlarına neden olabilir. Bu kısa devreler sıklıkla doğuştan olabildiği gibi, kalp krizi gibi hastalıklar sonrasında da ortaya çıkabilir. Ayrıca kalbin ana uyarı merkezi dışında başka odaklardan da uyarılar çıkabilir ve düzensiz kalp atışları gözlenebilir.
Cevap: Elektrofizyolojik çalışma girişimsel bir tanı yöntemidir ve kalbin elektriksel ileti sisteminin değerlendirilmesi için uygulanır. Kasıktan damarlar içerisine yerleştirilen ince kılıflar kullanılarak, radyasyon altında, kalp içerisine kateter adı verilen kablolar yerleştirilir ve ileti sistemi değerlendirilir. Kılıfların yerleştirileceği alan (genellikle kasık) bölgesel olarak uyuşturulur, genel anestezi genellikle uygulanmaz ve hastaların işlem süresince bilinçleri açıktır. Elektrofizyolojik çalışma sırasında kalbin içinden elektriksel uyarılar verilir, hastaların ritim bozuklukları oluşturulmaya çalışılır. Hastalar bu sırada çarpıntı hissedebilirler. Bazı ritim bozuklukları oluşturulduktan sonra düzeltmek için nadiren dışardan elektrik şoku vermek gerekebilir. Şok verme işleminden önce hastalar uyutulur, ağrı duyulmaz. Tanısal amaçlı bu işlem 30 dakika kadar sürer. Ritim bozukluğunun tanısı kesin olarak konur, kaynaklandığı kısa devrelerin veya odakların yeri net bir şekilde belirlenir.
Cevap: Ablasyon, ritim bozukluğunun kaynaklandığı bölgelerin ısıtılarak ya da dondurarak ortadan kaldırılması yönetimidir. Hangi yöntemin kullanacağı ritim bozukluğunun türü ve yerine göre belirlenir. Çoğu aritiminin nedeni yapısal bozukluklardır ve maalesef ilaç tedavisi bunları ortadan kaldırmaz. Çarpıntı ataklarını baskılamak için sürekli ilaç kullanmak gerekebilir. Ablasyon ise kalıcı bir tedavi yöntemidir ve birçok ritim bozukluğunda %95 başarı sağlanır. Ablasyon işlemi ardından hasta çarpıntı ataklarından tamamen kurtulabilir ve ilaç kullanmasına gerek kalmaz. İşlem hastalığın türüne göre 1-4 saat arasında sürebilir.
Cevap: AKalp ile ilgili her uygulamada olduğu gibi bu işlemlerin de riski vardır. Bu olasılık ritim bozukluğunun türüne göre değişmekle birlikte genel olarak çok düşüktür. Ölüm olasılığı oldukça azdır. Nadiren ablasyon işlemi sırasında kalbin kendi ileti sistemi zarar görebilir ve kalıcı kalp pili takılması gerekebilir. Hastaların %2-3’ünde damar giriş yerlerinde kanamalar, şişlikler ve ağrı olabilir. Bu durumlar genellikle önemli sorun oluşturmazlar ve kendiliğinden düzelirler. Bu riskleri değerlendirirken elektrofizyolojik çalışma ile elde edilen verilerin başka bir tanı yöntemi ile sağlanamadığını, ablasyonun kalıcı bir tedavi yöntemi olduğunu akılda tutmak gerekir.
Cevap: Elektrofizyolojik çalışma ve Ablasyonun ardından çoğu insan bir gün hastanede kaldıktan sonra eve gider. Kateterin yerleştirildiği kasık bölgenizde birkaç gün boyunca biraz ağrı hissetmeniz normaldir. 10 gün ağırlık kaldırmak dışında normal hayatınıza dönebilirsiniz.
Cevap:

Wolff-Parkinson-White (WPW) sendromu, hızlı kalp atışlarına neden olan ve baş dönmesi ya da bayılma nöbetleri geçiren bir durumdur. WPW sendromu olan kişilerde, kalpleri hızlı attığı atakları olabilir. Hızlı kalp atışı aniden gelebilir. Bazen hızlı bir kalp atışı kendi kendine normale döner. Diğer zamanlarda tedaviye ihtiyaç vardır. Nadiren de olsa ani ölüm riski taşıyabilir.

WPW sendromunda kalp atışı neden anormal? - WPW sendromu olan kişilerde kalp atışı anormal olabilir, çünkü WPW sendromu olan kişiler kalpteki anormal bir ekstra yola sahiptir. Elektrik sinyali anormal fazladan yolu izlediğinde, kalp normalden daha hızlı bir hızda geçebilir.

WPW sendromu için bir test var mı? - Evet. Doktorlar WPW sendromunu “elektrokardiyogram” (“EKG” olarak da adlandırılır) denilen bir test yaparak teşhis edebilirler. EKG, kalpteki elektriksel aktiviteyi ölçer. Bir kişinin anormal kalp ritmi veya oranı varsa gösterebilir.

WPW sendromu nasıl tedavi edilir? - WPW sendromu farklı şekillerde tedavi edilir. Bazı tedaviler hızlı kalp atışı bölümlerini durdurabilir. Diğer tedaviler, gelecekte hızlı kalp atışlarının meydana gelmesini engelleyebilir.

Hangi tedaviler hızlı bir kalp atışını durdurabilir? - Hızlı kalp atışını kontrol edebilen tedaviler şunları içerir: Öksürmek, ıkınmak, boyun tarafındaki ana artere basmak ve masaj yapmak çarpıntı ataklarını sonlandırabilir. İlaçlar veya "Kardiyoversiyon – şok tedavisi" adı verilen bir prosedür - kalbin tekrar normal olarak çalışmasına izin verir.

Hangi tedaviler gelecekteki hızlı kalp atımlarını önleyebilir? - Hızlı kalp atışlarının gelecekteki bölümlerini önleyebilecek tedaviler şunlardır:

 • "Radyofrekans kateter ablasyonu" denilen bir işlem - Bu işlem anormal yolun elektrik sinyalini yaymasını engelleyebilir. Prosedür sırasında doktor, ince telleri kasıktaki (iç uyluk) kan damarlarına koyar. Telleri kan damarlarından ve kalbin içinden geçirir. Sonra anormal yolu yakmak için telleri kullanır.
 • İlaçlarBazı insanlar her gün ilaç almalıdır. İlaçlar ile bu fazladan anormal yolların yok olması mümkün değildir. Baskılayıcı bir tedavidir.
Cevap:

Brugada sendromu, nadir görülen, ancak bazen kalıtsal olarak yaşamı tehdit eden kalp ritmi bozukluğudur. Brugada sendromu olan insanlar, kalbin alt odalarında (ventriküller) başlayan hayatı tehdit edendüzensiz kalp ritimlerine sahip olma riski artar. Brugada sendromu tedavisi, ritm bozukluklarını tetikleyecek ilaçlardan kaçınmak, aşırı alkol ve yemekten uzak durmak ve ateşi azaltmak gibi koruyucu tedbirleri içerir. Gerektiğinde, şok cihazı (implante edilebilir kardiyoverter-defibrilatör) (ICD) adı verilen tıbbi bir cihaz içerebilir.

Brugada sendromu genellikle yetişkinlerde ve bazen de ergenlerde teşhis edilir. Brugada sendromunu teşhis etmek veya onaylamak için testler yapılır. Genetik kalp hastalığı olan Brugada sendromunda birinci derece yakınların taranması önemlidir. Bu testler:

 1. İlaçlı veya ilaçsız elektrokardiyogram (EKG) : EKG, kalbinizdeki elektrik sinyallerini kaydeden hızlı ve ağrısız bir testtir. EKG sırasında sensörler (elektrotlar) göğsünüze ve bazen de uzuvlarınıza bağlanır. Test, doktorunuzun kalbinizin ritmi ve yapısı ile ilgili sorunları tespit etmesine yardımcı olabilir. Test sırasında kalp atımınız normalse, doktorunuz günlük aktiviteleriniz boyunca gündüz ve gece boyunca giyebileceğiniz taşınabilir bir holter EKG isteyebilir. Brugada sendromu belirtileriniz varsa, ancak ilk EKG'niz ve 24 saatlik Holter testiniz normalse, doktorunuz anormal bulguları açığa çıkaracak bir ilacı damar yoluyla vermek isteyebilir.

 2. Ekokardiyogram : Bir ekokardiyogram, kalbinizin görüntülerini oluşturmak için ses dalgalarını kullanır. Bu test Brugada sendromunu kendi başına teşhis edemez, ancak doktorunuzun kalbinizle ilgili herhangi bir yapısal sorunu ortadan kaldırmasına yardımcı olabilir.

 3. Elektrofizyoloji testi : EKG'niz Brugada sendromu belirtileri gösteriyorsa veya ani kalp durması gibi semptomlarınız varsa, doktorunuz kalbin anormal Brugada ritmine girmesinin ne kadar kolay olduğunu görmek için bir elektrofizyoloji testi önerebilir. Elektrofizyoloji testinde, bir kateter kasıklarınızdaki bir damardan kalbinize geçirilir. Elektrotlar, düzensiz kalp atışlarını haritalamak için kateterden kalbinizdeki farklı noktalara geçirilir. Risk değerlendirmesi yapılır.

Aşağıdakiler varsa yüksek risk altındasınız:

 1. Ciddi kalp ritmi problemleri geçmişi
 2. Bayılma (Senkop)
 3. Daha önceden ani kalp durması öyküsü

Herhangi bir semptomunuz yoksa, riskiniz muhtemelen düşük olduğu için herhangi bir özel tedaviye ihtiyacınız olmayabilir. Bununla birlikte, doktorunuz anormal kalp ritmi olasılığınızı azaltmak için aşağıdaki adımları önerecektir.

Ataklardan korunmak için ne yapmalıyım?

Ateşi agresif bir şekilde tedavi edin. Ateş, Brugada sendromu olan kişilerde anormal kalp atışlarının bilinen bir tetikleyicisidir, bu nedenle ateşin ilk belirtisinde ateş düşürücü ilaçlar kullanın.
Ritm bozukluklarını tetikleyebilecek ilaçlardan kaçınmak. Birçok ilaç, belirli kalp ilaçları ve antidepresanlar da dahil olmak üzere ritm bozukluğu riskini artırabilir.
Çok fazla alkol de riskinizi artırabilir.
Reçetesiz satın alınan ilaçlar ve takviyeler de dahil olmak üzere aldığınız ilaçlar hakkında daima doktorunuzu bilgilendirin.

Tedaviler

Kardiyak arrest veya endişe verici bayılma bölümünüz varsa, ana tedavi şok cihazlarıdır (implante edilebilir kardiyoverter-defibrilatör) (ICD). Pille çalışan bu küçük cihaz, kalp ritminizi sürekli izlemek için göğsünüze yerleştirilir ve anormal kalp atışlarını kontrol etmek için gerektiğinde elektrik şokları verir. ICD yerleştirme genellikle bir gece hastanede kalmayı gerektirir. ICD'ler ihtiyaç duyulmadıklarında gereksiz şoklara neden olabilir, bu nedenle faydaları ve riskleri doktorunuzla görüşmek önemlidir.
Şok cihazları hakkında daha fazla bilgi almak için Ritmus portalımızı ziyaret ediniz.
İlaç tedavisi. Bazen, potansiyel olarak tehlikeli bir kalp ritmini önlemek için kinidin gibi ilaçlar kullanılır.
Kateter ablasyonu ICD, Brugada sendromu semptomlarınızı etkili ve güvenli bir şekilde kontrol edemez ise, radyofrekans kateter ablasyonu adı verilen bir prosedür bir seçenek olabilir.

Cevap: Akut ritim bozukluğu olan ventriküler taşikardi hayatı tehtit edici ritim bozuklukları arasındadır. 7/24 hizmet sunan Dokuz Eylül Aritmi Merkezinde medikal veya kateter ablasyon ile ventriküler taşikardi hastalığı tedavi edilmektedir.
Cevap:

Atriyal fibrilasyon tedavisi, ritim düzenleyici ilaçlar, kardiyoversiyon veya ablasyon yöntemleri ile yapılmaktadır. İlaçlar ritim bozukluğuna sebep olan hatalı elektrik sinyallerini sadece baskılayıcı bir tedavidir. AF ablasyonu, belirti ve semptomları azaltmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek için kullanılır. İlaç veya diğer tedavilerle düzeltilemeyen kişiler için ablasyon önemli bir seçenektir. İlaçların yan etkileri riski olmadan sorunu düzeltmek istiyorsanız doktorunuz bu prosedürü ilaçları denemeden önce bile önerebilir. Radyofrekans kateter (yakarak) veya kriyobalon (dondurarak) ablasyon tedavide en sık kullanılan yöntemlerdir. Başarılı bir ablasyondan sonra bile doktorunuz takipte uzun dönem ritim holter veya olay kaydedici (event recorder) gibi kalp ritmi izleme cihazı taktırmanızı önerebilir. Kalp ritim problemleriniz devam ederse, kalıcı kalp pili önerebilir.

Atriyal fibrilasyonla ilgili en büyük endişe, kalbin üst odacıklarında kan pıhtıları geliştirme potansiyelidir. Kalpte oluşan bu kan pıhtıları diğer organlara dolaşarak kan akışının engellenmesine (iskemi) neden olabilir. Beyine pıhtı atması sonucu inme veya felce neden olabilir. Kan pıhtılarının neden olduğu inme veya diğer organlara zarar verme riskinizi azaltmak için doktorunuz kan inceltici bir ilaç (antikoagülan) yazabilir.

Atriyal fibrilasyonu önlemek ve kalp hastalığı riskinizi azaltmak için kalp-sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak önemlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı şunları içerebilir: Kalp dostu bir diyet ile beslenmek, fiziksel aktivitenizi artırmak, sigara içmekten kaçınmak, sağlıklı kiloyu korumak, kafein ve alkolü sınırlamak veya bunlardan kaçınmak, yoğun stres ve öfke kalp ritmi sorunlarına neden olabileceğinden stresi azaltmak, bazı soğuk algınlığı ve öksürük ilaçları hızlı kalp atışını tetikleyebilecek uyarıcılar içerdiğinden reçetesiz satılan ilaçları dikkatli kullanmak.

Cevap:

Günümüzde birçok markanın MR uyumlu kalp pili mevcut olup ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Aritmi Merkezinde profesyonel ekip tarafından bu tedavi uygulanmaktadır.
MR uyumlu kalp pili ücreti ne kadar? Sıklıkla sorulan bir soru olup SGK geri ödeme kapsamında olan bu tedavi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi hekiminizden alabilirsiniz.

Cevap:

Elektrik ve mıknatıs kullanan ekipmanlar etrafında oluşan enerji alanları implante edilmiş kalp cihazınızın normal çalışmasını etkileyebilir. Elektrikli öğeler etrafında oluşan elektromanyetik enerji alanlarının çoğu küçük ve zayıftır ve kalp cihazınızı etkilemez, ancak yeni nesil akıllı telefonlar (iphone 12) güçlü bir enerji alanına sahip elektrikli öğeler cihazınızın sağladığı tedaviyi etkileyebilir. Cep telefonu kullanırken cep telefonunuzun kalp pilinizden en az 15 cm uzakta tutulması önerilmektedir. Ayrıntılı bilgiyi hekiminizden edinebilirsiniz.

Cevap:

Uzun süreli seyahat klinik durumunuz ile ilişkilidir. Özellikle yurt dışı uzun süreli seyahatlerinizde (tatil, umre, hac gibi) pil ölçümüne ihtiyaç duymanız halinde hekiminiz veya ilgili firma tarafından izlenilecek yollar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Cevap:

Kısa (24 saat) veya uzun süreli (3-5 gün) vücuda yapışkan ve kolay çıkarılabilir elektrodlar ile uygulanan ritim holter için aritmi merkezimizden randevu alabilirsiniz. Kadın veya erkek hastalar için uygulama farklı olmayan bu yöntem ile ritim bozukluğunuzun tanısı konulabilir. Daha uzun dönem kayıtlar için Event Recorder (olay kaydedici) cihazlar mevcut olup uygulaması ritim holter ile benzerdir.

Cevap:

İnciraltı Mahallesi Mithatpaşa cad. no:1606 Balçova adresinde yer alan DEU aritmi merkezini DEU hastanesi bünyesinde bulunmaktadır. Havalimanından Akçay Cd./D550 ve İzmir Çevre Yolu/O-30/E881 üzerinden 18 dakikada, Ege bölgesinden kolay ulaşıma sahip olan merkezimize Aydın’dan İzmir-Aydın Otoyolu/O-31/E87 kullanarak 1 saat 15 dakikada, Manisa’dan D565 üzerinden 50 dakikada, Çanakkale’den İzmir Çanakkale Yolu/D550/E87, D550/E87 ve O-30 veya O-5 üzerinden 4 buçuk saatte, Muğla’dan İzmir-Aydın Otoyolu/O-31/E87 üzerinden 2 saat 40 dk da ulaşabilirsiniz.